Apple’ın Yeni Patenti Apple Ring

Apple Ring Patenti Görüntüleri Ortaya Çıktı

Teknoloji son zamanlarda oldukça hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Özellikle giyilebilir cihazlar gelişim açısından en hızlı hale gelmiş durumdalar. Son zamanlarda çıkış yapan ve üstlerine yeni özellikler ekleyerek gelişen Akıllı saatlere benzer yeni bir ürün daha mı geliyor?

Android işletim sistemleri ile uyumlu giyilebilir teknoloji ürünlerinin her gün yenilerinin çıkmasına alıştık. Apple Ring olarak duyurulan bir cihaz yeni nesil giyilebilir teknoloji dünyasında Apple’ın yeni adımlarından mı olacak.

Apple Ring Nedir?

Apple Ring patenti hakkında detaylı bilgiler.

Apple son zamanlarda kritik bir şekilde aldığı patent kararları ile gündeme gelmekten çekinmiyor. Geçtiğimiz günlerde aldığı yeni bir karar teknoloji severler tarafından oldukça büyük merakla beklenmekte. Apple Patenti ilk aldığı günlerde sosyal medyayı karıştırmayı en iyi şekilde başarmıştı. Alınan patent hakkında ortaya oldukça fazla bilgi atıldı, onca bilginin arasında elbet de sahte bilgiler de yer alıyordu. Apple tarafından sahte bilgilere engel olabilecek nitelikte yayınlar yayınlanmaya başlandı ve Apple Ring hakkında kullanım açısından detaylar ortaya çıktı.

Apple Ring Patenti Nedir?


Apple Ring patenti nedir sorusu son zamanlarda teknoloji severler tarafından oldukça sık bir şekilde sorulmakta. Sorulan sorular genellikle cihazın tam olarak ne işe yarayacağına dair bilgileri alma yönünde. Her ne kadar Apple tarafından açıkça bilgiler verilmese de Patent detayları incelendiği zaman gösterilen bilgiler cihaz hakkında oldukça detaylı bilgiler sunuyor.

Apple son zamanlarda aldığı patentler ile gündeme oldukça fazla gelmeye başladı. Özellikle giyilebilir teknoloji alanında aldığı patentler ile rakiplerinin neredeyse ellerini ve kollarını bağlıyor. Apple Ring de bu cihazlardan sadece birisi. Gelişen teknoloji ile birlikte evdeki neredeyse bütün cihazları tek bir cihazdan yönetmek mümkün hale geliyor. Apple Ring de tam olarak bunlar düşünülerek tasarlanmış bir cihaz.

Cihaz, evde bulunan Apple ürünleri ile etkileşime geçebilecek ve onları kontrol etme imkânını sahibine sunabilecek. Apple Home gibi ürünler ile birlikte kullanılabilecek olan ürün el hareketleri ile birlikte evinize hüküm etmenize yarar özellikler sunacak. Örnek olarak bir Apple TV ürününü elinizde bulunacak yüzük ile yönetebilecek ve hatta el hareketleriniz ile birlikte kanalları gezebileceksiniz.

Böyle bir ürün için verilebilecek en basit anlatım verdiğimiz örnektir. Elbet ki Apple tarafından geliştirilen ürün son haline geldiğinde özellikleri bunun kat ve kat fazlasını sunacaktır.

Cihazın üzerinde dokunmatik bir ekran ile geleceği düşünülenler arasında, Siri bağlantısı ve gelişmiş sensör desteği ile birlikte sahibinin hayatını her alanda kolaylaştıracak bir ürün olacağı ön görülüyor.

Apple Ring Ne Gibi Özelliklere İmkân Tanıyacak?

Apple Ring ne gibi özelliklere imkân tanıyacak sorusuna karşı alınabilecek cevaplar neredeyse sınırsız düzeyde. Öyle ki cihaz içerisinde bulunan gelişmiş cihazlar ile neredeyse her şeye imkân tanıyabilecek. Tanıyabileceği imkânlar arasında sadece ev eğlence cihazlarını yönetmek bulunmuyor elbette.  Tanımlayacağınız hareket ile birlikte evinizin neredeyse her köşesinde hüküm edebileceksiniz. Akıllı kapı kilidi ile entegre olabilecek yüzük sayesinde oturduğunuz yerden kapınızın kilidini özel el hareketiniz ile açabileceksiniz.

Bulunduğunuz odadaki sensörler ile etkileşime girebilecek olan Apple Ring, ışık kontrol sistemlerine bağlanarak evinizin ışıklandırmasını yönetebilmenize olanak sağlamakta. Müzik sistemleri ve hatta ev içerisinde bulunan elektrikli özel kullanım cihazları ile birlikte çalışarak hayatı kolaylaştırmaya yönelik adımlar atılabilmekte.

Apple Ring Sadece Bir Proje Mi?

Apple Ring sadece bir proje mi sorusu geçmiş tarihlere bakıldığı zaman akıllara gelmekte. Apple’ın bu şekilde adımlar attığı ancak onları hayata geçirmek yerine beklettiğine dair kalıntılar bulunmakta.  Her ne kadar patenti alınan ürünün çıkacağı gibi bir algı oluşmuş olsa da durum her zaman için öyle değildir. Alınan patentler rakip firmaların ellerini ve kollarını bağlamak amacı ile de alınabiliyor. Özellikle geçtiğimiz tarihlerde Apple tarafından bu şekilde atılan adımlar alınan bu yeni patentin de sadece hayalde kalabileceğine yönelik çağrışımlarda bulundurabiliyor.

Apple Ring Teknik Özellikleri Nelerdir?

Apple Ring teknik özellikleri nelerdir sorusu cihaz patenti alındıktan sonra en çok sorulanlar arasına girmeyi başarmış durumda. Apple Ring için yayınlanan patent dışında herhangi bir özellik sunumu şu an için bulunmamakta. Ancak Patent üzerinden yola çıkılarak alınan bazı bilgiler gelecek olan akilli yüzüğün ufak çaplı bir ekrana sahip olacağı yönünde. Ufak bir ekrana sahip olması beklenen cihazın bol sensör ile destekleneği bekleniyor. Patent görsellerine detaylı bir şekilde bakıldığında herhangi bir şarj girişine rastlanmadığını söylemeliyiz. Akıllara cihazın kablosuz şarj ile donatılacak olabilme ihtimalleri gelmekte.

Apple Ring Ne Zaman Çıkacak?

Apple Ring hakkında ortaya oldukça fazla bilgi atılmakta. Alınan patent üzerinden bir hafta gibi bir süre geçmiş olmasına rağmen Apple tarafından hiçbir şekilde paylaşım gelmemiş durumda. Cihaz hakkında çıkış tarihi verilmemesinin yanı sıra gerçekten çıkıp çıkmayacağı da muammalar arasında. 

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Her Evde Bulunan Metabolizma Hızlandırıcı Besinler

Herkes Yamaç Paraşütü Yapabilir