Herkes Yamaç Paraşütü Yapabilir

Birçok kişinin hayali gökyüzünde kuş misali süzülebilmek, özgürlüğün tadını çıkarmaktır. Gökyüzünde özgürce süzülebilmek için gerekli olan kanatlarımız olmadığı için bu heyecanı yaşayabilecek en güzel ekipman olan paraşüt ile deneyimleme şansı yakalıyoruz.

Paraşüt genel olarak Serbest stil paraşüt olan uçaktan kendisini serbest düşmeye bırakarak yapılan etkinlik ve bir yamaçtan aşağıya doğru koşarak hızlanılan olarak iki çeşittir. Uçaktan aşağıya serbest düşüş olarak gerçekleştirilen etkinliğe Serbest Paraşüt denilir.

Bunlardan yapılabilmesi daha kolay ve hızlı olan yamaç paraşütü aktivitesidir. Yamaç paraşütünü yapacağınız yer bu heyecanı doyasıya yaşamak açısından çok önemlidir. Ülkemizde Dünyaca ünlü Yamaç Paraşütü pistlerinden birisi olan Fethiye Ölüdeniz bölgesinde yer alan Babadağ ilk tavsiyemiz olacaktır. Burada havada en az 30-40 dakika arası süzülürken, manzaranın muhteşemliğine bayılacaksınız. Yükseklik korkunuz var ise buradaki mükemmel atmosfer ile üstesinden gelebilirsiniz. Endişelenmenize hiç gerek olmayacaktır, profesyonel eğitim almış bir pilot ile tandem yamaç paraşütü yapacağınız için sizin tek yapmanız gereken gökyüzünde özgürlüğün ve anın tadını çıkarmak olacaktır. Burada tepeye çıkmadan birlikte atlayış gerçekleştireceğiniz pilot ve ekip için ücret ödemesi ve gerekli prosedürleri mutlaka tamamlamanız gerekiyor. İsterseniz sadece uçuş parası, isterseniz de uçuş ve video, fotoğraf parasını ödeyebilirsiniz. Tavsiyemiz ise hatıra olması açısından video ve fotoğraflı uçuş yapmanız.

Yamaç Paraşütü yapılan yerlerde kalkış esnasında ve havada onlarca paraşütçü göreceksiniz. Emniyet kemer ve diğer güvenlik işlemlerini profesyonel pilot ile beraber taktıktan sonra tepeden gökyüzünde süzülmeye başlamak için olabildiğince güçlü koşmanız gerekiyor ki pilotunuz zaten sizi yönlendirecektir. Ayaklarınız boşa geldiği zaman anlayın ki süzülmeye başladınız. Düşme ya da herhangi bir şey olma korkusuna kapılmadan özgürlüğün keyfini çıkartabilirsiniz. Çünkü profesyoneller bu konuda yıllardır tecrübelerini sağlamakla beraber sizin için bütün emniyeti almışlardır. Ölüdeniz Babadağ’da yaklaşık 1700 metre yükseklikten atladıktan sonra manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Ancak atlarken biraz korkunuz varsa derin nefes almanızda fayda var.

Hayatınızın en güzel anlarını yaşayacağınız yamaç paraşütü sizi mutlu bir kuş gibi özgür hissettirirken doğanın ve temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz. Bütün olumsuz ve negatif düşüncelerinizi geride bırakarak sadece anın tadını çıkarın ve rüzgârı teninizde sessizce hissedin. İlk başta heyecanlanabilirsiniz ama korkmadan anın tadını çıkartın. Dünyanın yaşanabilecek en güzel hislerinden bir tanesini yaşayacaksınız. Seçeceğiniz pilot sizin uçuşunuzu daha güvenli ve güzel kılarken, aksiyon kameraları ile yaşadığınız anınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Herkes yamaç paraşütü ile gökyüzünde süzülebilir buna emin olabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Apple’ın Yeni Patenti Apple Ring

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmek İçin Alınması Gereken Önlemler