Küçük Balkonlara Pratik Dekorlar

Balkonunuz ne kadar küçük olursa olsun, yine de onu çok güzel bir şekilde dekore edebilir, kendinize konforlu ve rahatlatıcı bir köşe oluşturabilirsiniz. Balkon tasarımında kullanabileceğiniz, balkonunuzu bir nevi dinlence cennetine çevirebilecek çok sayıda eşya olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar arasında, katlanabilir masalar ve sandalyeler, askı şeklinde saksılar, yeşil ince dekoratif çitler ve daha nice eşyanın yer aldığını söyleyebiliriz.

Birbirinden renkli saksıları akıllıca yerleştirerek, arkadaşlarınızla huzur dolu bir şekilde yemek yiyebileceğiniz veya kahvenizi yudumlayabileceğiniz şık ve dekoratif bir balkona sahip olabilirsiniz. Böylesine çekici bir balkona, yer tasarrufu yapan mobilyalarla ve dekoratif eşyalara hep birlikte sahip olmak istiyorsanız sizin için seçtiğimiz görsellere göz gezdirin ve fikir edinin. İçlerinden bazılarını beğenip doğrudan uygulayabileceğiniz gibi bazılarınınsa size elinizdeki malzemeleri kullanma konusunda ilham vereceklerini düşünüyoruz.

Dekoratif Öğelerle Balkondaki Eşyalarınızı Gruplayabilirsiniz

Balkon duvarına raflar yaparak, çiçeklerinizi bu raflara yerleştirebilirsiniz. Küçük bir balkonda genelde 2 veya 3 kişilik yer vardır. Eğer balkonunuzda arkadaşlarınızla birlikte oturabilmek istiyorsanız, çiçekleriniz için daha yaratıcı yerler bulmanız gerekir. Çiçeklerinizi tırabzanların hemen kenarına yerleştirebileceğiniz gibi, tırabzanların üstünde askılarda duracak şekilde de tercih edebilirsiniz.

Masalar ve Oturma Köşeleri

Balkona monte edilmiş minik masalar her ne kadar çok şık bir görünüm masada yerden tasarruf konusunda en ideal eşyalardır. Oturma köşelerinizi balkondan dışarı bakacak şekilde yerleştirebileceğiniz gibi, masa ve sandalye tercihinizi de hemen tırabzanların yanına koymaktan yana kullanabilirsiniz.

Dekoratif Halılar ve Renkler

Çiçeklerinizin renginde halılar ve yastıkları balkon dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Ayrıca dekoratif mumların, çeşitli masa süslerinin ve renkli puf koltukların da küçük balkonların dekorasyonunda harikalar yarattıklarını söyleyebiliriz. Renk uyumunda dikkatli olduğunuz ve aydınlatmayı da dekoratif bir öğe olarak kullandığınız zaman balkonunuzun çok güzel görüneceğini garanti ediyoruz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

9 Adımda Kendall Jenner Makyajı

Ozon Tedavisi ve Bağışıklık