Tırnaklar Neden Sararır? Nasıl Beyazlar?

Tırnak sararmasının sebebi nedir nasıl geçer?

Doğal yapısını kaybeden tırnaklar zamanla sararmaya başlar. Bakımlı bayanlar adına oldukça can sıkıcı bir hale gelen sararmış tırnaklar aynı zaman da rahatsız edici görüntünün ön plana çıkmasına sebep olmaktadır. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak için size özel olan bakımlardan yararlanabilirsiniz.

Tırnaklar Neden Sararır?

Sürekli Oje Kullanımı

Eğer sürekli olarak oje kullanıyorsanız tırnaklarınız havasız kalıyor demektir. Havasız kalan tırnaklar nefes alamadığından dolayı sağlıklı görünümünden uzaklaşır ve sararmaya başlar. Sarama problemini geri plana almak adına ojelerinizi her gece yatmadan önce aseton aracılığı ile çıkarmalı ve tırnaklarınızın hava almasını sağlamalısınız.

Eldiven Kullanımı

İş gereği sürekli olarak eldiven kullanan kimselerin tırnakları havasız kalmaktadır. Havasız kalan tırnaklar sararma problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Sararan tırnaklar güçsüzleşir ve çabuk kırılır.

Sigara Kullanımı

Sigaranın içerisinde yer alan zararlı maddeler vücudunuzu olumsuz yönde etkilediği gibi cildinize de zarar vermektedir. Süreli sigara kullanan kimselerin tırnaklarında buluna yağ tabakası geri plana alınır. Ortaya çıkan bu durumda tırnakların sararmasına sebep olur.

Yaş

Yaşın ilerlemesi ile birlikte ön plana çıkan deforme zamanla tırnaklarınızın sararmasına sebep olmaktadır.

Vitamin Eksikliği

İnsan vücudunun çeşitli mineral ve vitaminlere ihtiyacı vardır. Tıpkı vücudunuzun olduğu gibi tırnaklarınızın da vitaminlere ihtiyacı vardır. Tırnaklarınızı yenilemek ve onarmak adına oje halinde bulunan vitaminleri kullanabilirsiniz. Bu sayede kısa bir süre içerisinde sağlıklı tırnaklarınız olabilir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yap ve Dışarı Çık Makyaj Fikirleri

Kilo Vermek İçin Meyve ve Sebze Suyu Mucizesi